«Кмітливість» – це вміння знайти правильні відповіді

( 1 Голос ) 

Господар, для якого вирощування овочів-фруктів чи виробництво молока – це не просто хобі, а джерело прибутку, мусить збудувати стосунки зі своїм джерелом прибутку за правилами бізнесу – в іншому випадку джерело перетвориться на мілкий ставочок, який часто висихає, а щоб у ньому була вода – треба її туди доливати. На жаль, часто реалії українського агробізнесу саме такі – чимало фермерів балансує на межі прибутковості, а то й зовсім не знає де ця межа… А вирішення проблеми часто криється лише у правильній її постановці і правильних кроках до подолання.

Фермери, котрі співпрацюють з проектом «Агро-Львів» вже знають, що робота на селі кардинально відрізняється від фермерства: перше – це хобі або побут, друге – бізнес. Провів для себе цю межу і керівник ФГ «Кмітливість» Михайло Кметик. Побувавши на навчаннях і тренінгах, фермер задався питанням про прибутковість своєї роботи, адже його закордонні колеги мають значно вищі показники. Відповідь господар знайшов, і на його думку вона у системі роботи фермера. «Наші фермери часто працюють у старих корівниках, без хоча б найнеобхіднішого обладнання, – зазначає п. Кметик. – Умови праці суттєво впливають на результативність роботи і на здоровя корів, адже коли тварина у комфортному приміщенні, в якому зручно працювати, то результати роботи господарства значно вищі. І я в цьому переконався тоді, коли вирішив інвестувати у будівництво нового корівника. Минулого року завдяки гранту ми виконали основні роботи з будівництва, а цього року отримали грант 56 тис. грн і закінчуємо будівництво корівника і вже нині я бачу суттєву різницю у загальній системі роботи і у кількості надоїв зокрема».

Розпочавши співпрацю з проектом «Агро-Львів», Михайло Кметик також знайшов чимало однодумців серед фермерів Львівщини – тих господарів, котрі готові відкривати для себе нові можливості і котрі хочуть розвивати свій агробізнес. І за словами п. Кметика, зараз господарі замислилися над питанням обєднання, щоб створити невеликий молокозавод.

Ще одну відповідь на проблеми українського фермерства Михайло Кметик знайшов у кормозаготівлі і системі годівлі корів. Все просто, каже фермер, – чим краще харчування отримує корова, тим більше якісного молока вона дає. Тому господар інвестує кошти у ще один проект – багаторічні трави. Засіявши їх минулого року, п. Кметик паралельно з будівництвом корівника розвиває систему кормозаготівлі, щоб комплексними заходами збільшити надої до європейських мірок. І, як зазначає господар, всі ці заходи вже дають позитивний результат.

GoodWeb SEO продвижение сайтов