Не зупиняючись на досягнутому

( 1 Голос ) 

Якість молока – це одне з ключових понять у молочному секторі. Передусім вона впливає на споживача, адже формує і якість кінцевого молочного продукту, для виробників ж високоякісна молочна сировина є запорукою гарної репутації та високого стабільного прибутку. Якщо людина «зі сторони» не завжди може оцінити якість молока, то для фахівців – цей показник обов’язковий. Керівник фермерського господарства «Помірки» Богдан Кочкодан, коли прийняв рішення реформувати та реорганізовувати свою ферму, вирішив розпочати саме з підвищення якості молока. Працюючи з однією програмою підтримки фермерства у Стрийському районі Львівщини, де і знаходиться господарство Богдана Івановича, фермер дізнався про «Агро-Львів» – проект «Надання послуг з управління двома ланцюгами доданої вартості сільськогосподарської продукції в Україні». І саме цей проект став способом, який дав змогу прийняти відповідальні рішення. «Якісна система годівлі – це запорука якісного і кількісного зростання надоїв. Саме тому в першу чергу ми вирішили подбати про неї. Проект «Агро-Львів» в рамках своєї роботи реалізовує програму посіву багаторічних трав для фермерів-молочників і ми взяли в ній участь – на 20 га висіяли багаторічні трави для годівлі корів.  Результат не змусив на себе чекати: нині ми вже на 20% збільшили надої молока, а жирність, котра є ключовим показником якості, зросла з 3,4% до 4,2%».

За короткий термін ФГ «Помірки» вдалося збільшити і свої прибутки. Основним ринком збуту молока для господарів є Самбірський молокопереробний завод – підприємство, яке спеціалізується на виробництві сирів. Завод потребує якісної сировини, яку, на жаль, отримати складно, адже більша частина молока надходить з особистих селянських господарств, де немає фахового підходу до виробництва молока. Невелика частина фахових господарів – це цінні партнери для підприємства.  Підвищивши якість своєї молочної продукції, Богдан Кочкодан тепер отримує за молоко вищу плату. І зупинятися на досягнутому результаті не збирається. Фермер розповідає, що досвід співпраці з проектом «Агро-Львів» став певною відправною точкою і пророблена робота – це міцний фундамент для майбутніх кроків. Те, що потрібно збільшувати площі під багаторічними травами, для п. Кочкодана не просто знання, а чіткі умови бізнес-плану – господар вже готує додаткові площі для висівання, і продовжуватиме вдосконалювати своє пасовище.

Окрім проекту висівання багаторічних трав, господарі з «Помірок» отримали від проекту «Агро-Львів» кілька грантів на закупівлю обладнання та молодняку худоби для збільшення стада. Зокрема, грантові кошти покрили частину інвестицій у кормозбиральний комбайн та косарку, сівалку для кукурудзи та закупівлю 50 голів молодняку української чорнорябої породи, щоб виростити з них молочних корів.

«Куплене обладнання – це фактично продовження проекту з посіву багаторічних трав, – каже Богдан Кочкодан. Навіть найякісніші корми потребують правильної технології посіву, вирощування та збору, та й вручну впоратися з такою площею неможливо. Без грантової підтримки проекту «Агро-Львів» ми б не змогли розпочати комплексну реорганізацію системи кормозаготівлі і досягнути таких результатів за такий короткий термін».

 Варто зазначити, що завдяки отриманню гранта на закупівлю телят, стадо ферми «Помірки» збільшилося більш як на 50%. Ще одним важливим аспектом є створений кооператив на базі господарства Богдана Кочкодана: фермери об’єднали свої зусилля для оптової закупівлі концентрованих кормів за більш вигідними цінами, надають один одному техніку в оренду на взаємовигідних умовах тощо. До прикладу, свій кормозбиральний комбайн п.Кочкодан надає іншим фермерам, щоб техніка не простоювала без роботи і була змога отримати додатковий прибуток.

Підсумовуючи, слід зазначити, що результатом роботи проекту «Агро-Львів» з ФГ «Помірки» є кілька реалізованих напрямів: посів багаторічних трав та створення системи якісної годівлі й закупівля нових голів для стада. Все це дало помітні результати і стало точкою опори для подальшого розвитку бізнесу. Як сказав один всесвітньо відомий бізнесмен, дізнатися, що шукаєш можна тільки тоді, коли знаходиш…

GoodWeb SEO продвижение сайтов