Об’єдналися, щоб досягнути успіху

( 1 Голос ) 

Радехівський та Буський райони Львівської області, як і багато інших регіонів України, мають суттєвий стримувальний чинник у розвитку молочного скотарства – виробниками молока тут є одиничні приватні господарства, де отримують по одній чи дві корови. У такому випадку говорити про системність виробництва чи схему заготівлі-продажу молочної сировини, а відтак і про фінансову вигоду для власників корів не можливо. Єдиним виходом із такої ситуації є створення кооперативу – це шанс отримувати, якщо і невеликий, проте стабільний прибуток. Цим шансом у районах скористалися – створили Сільськогосподарський виробничий кооператив (СОК) «Молоко-Львів». Кооператив об’єднав особисті селянські господарства Радехівського та Буського районів. Тут у селах створені молокоприймальні пункти куди селяни приносять молоко і отримують за нього гроші. Окрім цього раз у рік селяни отримують плату за оренду корови, а також гроші на осіменіння. Кооператив оплачує також послуги ветлікаря.

Цього року СВК «Молоко-Львів» отримав два гранти від Уряду Королівства Данія. Перший у розмірі 34 085 грн. Ці кошти дали змогу придбати аналізатори молока «Екомілк-М» (7 параметрів) та «Екомілк» (7 параметрів). Грант покрив 40% від суми необхідних інвестицій, відповідно, загальна сума інвестицій у проект склала 85 212,50 грн. Грантові кошти підприємство отримало завдяки участі у проекті «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» («Агро-Львів»). Придбання аналізаторів дало змогу розпочати ведення обліку якості молока, котре СВК отримує від селян, адже аналізатори встановили у молокоприймальних пунктах, котрі організував кооператив. Таким чином проект «Агро-Львів» допоміг кооперативу, а відтак і багатьом особистим селянським господарствам зробити вагомий крок до системності у виробництві молока. І хоча на разі прибутки селян не великі, все ж вони є і перший крок до їхнього подальшого збільшення зроблено.

До речі, нині до кооперативу долучилися 14 сіл з двох районів Львівщини, а найближчим часом членами СВК стануть ще й господарства із Сокальського району. Керівництво кооперативу зазначає, що люди задоволені своїм рішенням об’єднатися, адже поступово результати спільної роботи стають помітними, а також участь у кооперативі дає змогу вдосконалюватися через участь у різних проектах чи програмах, зокрема, у данському проекті «Агро-Львів».

GoodWeb SEO продвижение сайтов