Для селян Львівщини видали порадник з кредитування – це перший крок реалізації програми фінансово-правової грамотності на селі

 

Данський проект міжнародної технічної допомоги «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» («Агро-Львів») розпочав реалізацію інформаційної програми підвищення фінансово-правової грамотності мешканців села, котрі працюють в особистих селянських господарствах, з метою поліпшення доступу до кредитних ресурсів.

Проект працюватиме над підвищенням правової грамотності та обізнаності власників особистих селянських господарств (фізичних осіб) у кредитних правовідносинах із банками та кредитними спілками. У рамках програми, фахівці проекту проводять зустрічі із представниками фінансово-кредитних установ та власниками особистих селянських господарств щодо особливостей кредитування цієї категорії людей. Як зазначає консультант проекту «Агро-Львів» з питань кредитування Тарас Антонюк, особливу увагу приділяють налагодженню взаєморозуміння між кредитними установами та особистими селянськими господарствами: щоб перші розуміли потреби та можливості других, а ті, у свою чергу, знали і розуміли суть кредитування, механізми нарахування відсотків, ризики тощо.

Першим кроком реалізації програми стало видання посібника для селян «Споживче кредитування. Порадник для сільгоспвиробника» (автор – Мирослава Муляр, консультант проекту з питань захисту прав споживачів фінансових послуг) з основними законодавчими положеннями, порадами, рекомендаціями та інформацією, які необхідно врахувати при укладенні та обслуговуванні договорів споживчого кредиту. Порадник розповсюджуватиметься безкоштовно по усіх селах Львівської області.

Зазначимо, що нині частка особистих селянських господарств у загальному обсязі сільськогосподарського виробництва складає понад 50%, а доходи від особистих селянських господарств у загальній структурі доходів сільського населення становлять близько 60%.

Інформація про проект:

«Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» - проект орієнтований на виробників та переробників сільськогосподарської продукції Львівської області. Фінансує проект уряд Королівства Данія та Міністерство закордонних справ Данії.

Мета проекту – збільшити продуктивність та прибутковість у сільськогосподарському та переробному секторах. Сфери втілення – молочна та фруктово-овочева. Термін виконання: січень 2010 р. – грудень 2013 р.

Проект складається з кількох компонентів:

•              «Підтримка ланцюгів формування доданої вартості»: консультування з виробничих та маркетингових питань;

•              «Грантовий фонд»: надання грантів сільськогосподарським виробникам та переробникам, які є учасниками обраних ланцюгів формування додаткової вартості;

•              «Форум»: створення форуму усіх зацікавлених сторін у молочному та фруктово-овочевому секторах для обміну ідеями та інформацією, а також для сприяння внесенню змін у законодавчі та нормативні акти.

GoodWeb SEO продвижение сайтов