Фермери Львівщини можуть отримати фахову допомогу з питань кредитування

( 1 Голос ) 

Фермери, котрі є учасниками данського проекту «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» («Агро-Львів») мають змогу отримати фахову консультаційну підтримку з питань кредитування.

Мова йде про фермерів-грантоотримувачів проекту «Агро-Львів»: грантові кошти покривають частину необхідних інвестицій для певного проекту, а іншу частину повинен дофінансувати сам фермер – якраз тут частина підприємців залучає кредитні кошти і може при цьому скористатися допомогою фахівців проекту. На жаль, в Україні значна частина фермерів упереджено ставиться до кредитів як способу залучення фінансів, особливо це стосується малих та мікро господарств. «Часто буває так, – розповідає фахівець проекту «Агро-Львів» з питань кредитування і співпраці з банками Тарас Антонюк, – що фермер не знає, з чого почати співпрацю з банком, як правильно розрахувати кредитні умови, щоб кредит не залишив негативного досвіду співпраці з банком, які нюанси слід врахувати при розгляді пропозицій тощо. В такій ситуації, звернувшись до нас, фермер отримає декілька найбільш вигідних для нього пропозицій, підказки стосовно дрібниць, які у результаті мають суттєвий вплив на переговори з банком та майбутній кредит. До речі, разом з фермером ми беремо участь у переговорах з банком, виступаючи на стороні саме фермера, допомагаємо прийняти кінцеве рішення і вибрати найкращий варіант. Тобто наша підтримка більше «моральна», але вона суттєво спрощує процес отримання кредиту, особливо фермерам, котрі не мають великого досвіду спілкування з банками».

Зазначимо, що при співпраці з проектом фермерські кредити йдуть виключно на оплату техніки, обладнання, матеріалів, що є предметом грантової угоди. Якщо ж у фермера відкрита кредитна лінія, в якій дофінансування гранту є лише одним з траншів, то цільове призначення кредиту обмежується умовами кредитного договору.

Інформація про проект:

«Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» - проект орієнтований на виробників та переробників сільськогосподарської продукції Львівської області. Фінансує проект уряд Королівства Данія та Міністерство закордонних справ Данії.

Мета проекту – збільшити продуктивність та прибутковість у сільськогосподарському та переробному секторах. Сфери втілення – молочна та фруктово-овочева. Термін виконання: січень 2010 р. – грудень 2013 р.

Проект складається з кількох компонентів:

•              «Підтримка ланцюгів формування доданої вартості»: консультування з виробничих та маркетингових питань;

•              «Грантовий фонд»: надання грантів сільськогосподарським виробникам та переробникам, які є учасниками обраних ланцюгів формування додаткової вартості;

•              «Форум»: створення форуму усіх зацікавлених сторін у молочному та фруктово-овочевому секторах для обміну ідеями та інформацією, а також для сприяння внесенню змін у законодавчі та нормативні акти.

GoodWeb SEO продвижение сайтов