Завдяки данському гранту розбудовують ферму на Львівщині

( 1 Голос ) 

Завдяки данському проекту «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» («Агро-Львів») фермерське господарство «Кмітливість» з Пустомитівського району Львівщини змогло збудувати новий корівник. На це господарство отримало два гранти від проекту – торік 160 тис. грн. і 56 тис. грн цього року для закінчення будівництва корівника.

Керівник господарства Михайло Кметик зазначає: «Побувавши у навчальних поїздках разом з фахівцями «Агро-Львів» я зрозумів, що однією з основних причин низьких надоїв у нас є несформована система фермерської роботи. Наші фермери часто працюють у старих корівниках, без хоча б найнеобхіднішого обладнання. Умови праці суттєво впливають на результативність роботи і на здоров’я корів, адже коли тварина у комфортному приміщенні, в якому зручно працювати, то результати роботи господарства значно вищі. І я в цьому переконався тоді, коли вирішив інвестувати у будівництво нового корівника. Минулого року завдяки гранту ми виконали основні роботи з будівництва, а цього року отримали грант 56 тис. грн і закінчуємо будівництво корівника і вже нині я бачу суттєву різницю у загальній системі роботи і у кількості надоїв зокрема».

Зазначимо, що у новому корівнику ФГ «Кмітливість» замість старої системи годування із жолоба тварин годують зручнішим та сучасним методом – через кормовий стіл. Окрім цього Михайло Кметик, розпочавши співпрацю з проектом «Агро-Львів», знайшов чимало однодумців серед фермерів Львівщини – тих господарів, котрі готові відкривати для себе нові можливості і котрі хочуть розвивати свій агробізнес. І за словами п. Кметика, зараз господарі замислилися над питанням об’єднання, щоб створити невеликий молокозавод.

Інформація про проект:

«Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» - проект орієнтований на виробників та переробників сільськогосподарської продукції Львівської області. Фінансує проект уряд Королівства Данія та Міністерство закордонних справ Данії.

Мета проекту – збільшити продуктивність та прибутковість у сільськогосподарському та переробному секторах. Сфери втілення – молочна та фруктово-овочева. Термін виконання: січень 2010 р. – грудень 2013 р.

Проект складається з кількох компонентів:

•              «Підтримка ланцюгів формування доданої вартості»: консультування з виробничих та маркетингових питань;

•              «Грантовий фонд»: надання грантів сільськогосподарським виробникам та переробникам, які є учасниками обраних ланцюгів формування додаткової вартості;

•              «Форум»: створення форуму усіх зацікавлених сторін у молочному та фруктово-овочевому секторах для обміну ідеями та інформацією, а також для сприяння внесенню змін у законодавчі та нормативні акти.

GoodWeb SEO продвижение сайтов