«Добра надія» з добрими намірами

( 1 Голос ) 

Фермер Тарас Мартиняк з Перемишлянського району Львівської області належить, без перебільшення, до найактивніших аграріїв регіону. Окрім свого власного бізнесу, Тарас займається ще й розвитком села загалом, допомагає іншим аграріям своїм досвідом, веде активну роботу у сфері розвитку сільського господарства. При тому, що власне аграрній справі зараз більше віддає, аніж отримує від неї. Разом із двома колегами пан Тарас створив сільськогосподарський кооператив «Добра надія». Спочатку планували займатися вівцями, але реалізувати цю ідею фермерам не вдалося. «Потім, – розповідає Тарас Мартиняк, – вирішили організувати переробку молока. Ця діяльність вже на самому початку виявилася успішнішою за попередню. Ми навіть брали участь в одному обласному конкурсі і виграли грант на обладнання та приміщення. Однак через певні проблеми ці кошти нам отримати не вдалося. А от співпраця з проектом «Агро-Львів» нам принесла велику надію на майбутній розвиток».

Власне сам Тарас Мартиняк як фізична особа-підприємець і власник ФГ «Еталон-М» отримав від проекту два гранти. Перший покрив 40% вартості косарки та грабель-ворошилок, другий – танка охолоджувача та доїльного апарату. Також пан Тарас бере активну участь у навчаннях проекту, відвідує тренінги, побував і у навчальних поїздках за кордоном. «Завдяки цьому, – каже фермер, – мені вдалося забезпечити свою роботу необхідним устаткуванням та обладнанням, котре її суттєво спростило, пришвидшило та вивело на якісно новий рівень. Також після різноманітних тренінгів та навчань я остаточно зрозумів, що ідея створення кооперативу актуальна і на часі. Завдяки знанням і впевненості я зміг «запустити» ідею та почати роботу кооперативу. Якби не допомога проекту, скоріш за все, ентузіазм міг би закінчитися так, як у першому випадку з вівцями».

Ідея Тараса Мартиняка цікава ще й тим, що не обмежена лише діяльністю заради прибутку. Він не з розповідей знає, наскільки складно заробити на життя у селі, адже сам декілька років тому починав фермерську справу – орендував 100 гектарів землі, а обробити вдалося лише 10. Для того, щоб розрахуватися з орендодавцями, довелося два роки купувати зерно. Відтак, лише на третій рік діяльності зміг «вийти у нуль». Тому зараз господар хоче окрім іншого розвивати сегмент зайнятості на селі. Каже, що коли кооператив запрацює на повну потужність, то забезпечить роботою багатьох людей – це і робітники власне на переробці, і селяни, котрі зможуть здавати молоко, відтак і розвивати сільське господарство. «Через відсутність робочих місць та перспективи заробітку, люди на селі часто хворіють алкоголізмом – це руйнівне явище, адже сільське господарство в Україні має величезні перспективи. Я вважаю своїм обов’язком зробити хоч маленький вклад у його розвиток, адже сам дуже люблю роботу на землі. Усім фермерам нині треба працювати так, щоб продовольча безпека країни була гарантована, щоб держава забезпечувала себе необхідними продуктами і могла заробити», – зазначає Тарас Мартиняк. 

Фермер планує у найближчий час збудувати нове приміщення для корів, відреставрувати свої корівники, щоб можна було поповнювати стадо. Каже, що якщо буде ще така нагода, то звертатиметься до проекту «Агро-Львів», адже нині – це одна з небагатьох організацій, котра надає реальну допомогу аграріям і часто без такої допомоги підприємство може зникнути з економічної карти країни. Так могло би бути і з «Еталон М», і з кооперативом «Добра надія», але зараз, коли вже процес запущено і є результати, залишається працювати і щоразу прагнути вищих та якісніших показників.

GoodWeb SEO продвижение сайтов