Хороше рішення – результат досвіду

 

Власна якісна техніка, вантажні автомобілі, налагоджений ринок збуту – багато українських фермерів вважають такий «арсенал» запорукою успіху і прагнуть досягти таких статків своєю працею. Все це і справді є важливим чинником прибутковості для аграріїв, однак навіть господарства, котрі мають свою техніку, працюють на ринку вже не мало часу і напрацювали для себе вигідних партнерів не можуть просто зупинитися і працювати по прямій – потрібне прагнення до росту та вдосконалення. І тут йдеться не лише про бізнесові амбіції досягати більшого та вдосконалювати свою справу – до роботи у режимі постійного руху «вверх» змушує ринкова економіка, котра вимагає від будь-якого бізнесу, в тому числі аграрного, йти в ногу з часом.

Директор приватної аграрно-торгової фірми (ПАФ) "Винниківська" Петро Удуд також дотримується такої думки і каже, що реалії нинішнього ринку потребують зважених, обдуманих і водночас швидких рішень. «У аграрному бізнесі потрібно оперативно реагувати на всі вимоги, котрі висуває ринок, – каже п. Петро, – адже сільське господарство і так має чимало ризиків, тому дозволивши собі ігнорувати ринок, аграрій тим самим прирікає свою роботу на виживання».

Слід зазначити, що рух у ногу з часом та задоволення потреб ринку вимагають неабияких інвестицій – як матеріальних, так і особистісних – часу, сили, терпіння, знання. Так вже склалося, що останніх не бракує вітчизняним аграріям – для досягнення результату вони готові жертвувати своїм особистим часом і виділяти на роботу стільки, скільки потрібно, вкладаючи усі свої ресурси у справу. З матеріальними інвестиціями важче. Навіть прибуткові господарства часто не можуть собі дозволити вкласти гроші у нове обладнання, матеріали чи інші ресурси. «І добре, що на Львівщині працює проект «Агро-Львів», – зазначає Петро Удуд. –  Наше господарство забезпечене власною сільськогосподарською технікою, маємо вантажні автомобілі, але все це напрацьовувалося впродовж років – ПАФ «Винниківська» створена ще у 1997 році. Нині ж необхідністю є овочесховище – це дуже великі інвестиції, і самостійно ми будували б його довго, втративши чимало урожаю, відповідно і коштів. Завдяки проекту «Агро-Львів» нам вдалося придбати холодильне, вентиляційне обладнання, теплоізоляційні сандвіч-панелі та провести роботи з напилення твердого пінополіуретану. Все це вдалося зробити завдяки гранту від проекту. Тепер ми маємо змогу продавати овочі та картоплю взимку та навесні – тоді, коли ціни вищі порівняно з осіннім періодом».

Зазначимо, що завдяки співпраці з проектом «Агро-Львів» ПАФ «Винниківська» також і збільшила площу вирощування картоплі та овочів: у 2009 році вона становила 32 га, а у 2012р. – вже 180 га. На такий крок наважилися завдяки овочесховищу, котре забезпечує збереження урожаю – тепер не треба хвилюватися, що продукція зіпсується, якщо не продати її після збору урожаю за найнижчими цінами.

Окрім інвестицій в овочесховище, проект також співфінансував з грантового фонду купівлю картоплесортувальної машини та фрези-гребнеутворювача для господарства Петра Удуда. Загалом, як зазначає господар, із загальної суми отриманих грантів, 71% коштів вкладений у придбання холодильного обладнання для зберігання картоплі та овочів відкритого ґрунту, 29% коштів – використані для поліпшення умов вирощування та сортування картоплі. І хоча реалії українського сільськогосподарського бізнесу загалом не дуже сприяють зниженню собівартості продукції – скоріше навпаки через підвищення цін на енергоносії, паливо-мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин собівартість тільки зростає – завдяки правильним інвестиціям та допомозі проекту «Агро-Львів» господарству вдається втримувати баланс, хоча, звичайно ж, зізнається Петро Удуд, хочеться ще кращих результатів і вищої прибутковості.

GoodWeb SEO продвижение сайтов