Можливість є для того, щоб її використати

 

Чекати кращих часів – таке рішення часто приймає чимало фермерів в Україні щодо різних аспектів – ремонт ферми, збільшення стада, купівля обладнання, інвестиції у поліпшення якості та кількості молока тощо. На жаль, зважаючи на ситуацію у фермерстві загалом, та ставлення до фермерського бізнесу зокрема, таке рішення може здаватися єдиним варіантом для втримання прибутковості, навіть, якщо вона мінімальна. Однак, винятки все ж є – це в основному господарства, в яких серед керівників є молоді люди, з амбіціями, свіжим поглядом на фермерський бізнес, без застарілих стереотипів та з бажанням до нового.

Проект «Агро-Львів» співпрацює з одним із таких господарств – це ферма молочного сектора «Лелик». В основному робота в господарстві – це сімейна справа, якою керують батько та син, Ярослав та Петро Лелик. Бажання вдосконалити ферму, придбати обладнання та поліпшити якість молока правильними інвестиціями у господарів назріло вже давно, навіть точно знали, що потрібно купити та зробити першочергово. Не вистачало ресурсу – грошей. Миритися з чеканням до кращих часів не хотілося, але потроху фермери звикали до такої думки, паралельно шукаючи шляхи залучення інвестицій. Відтак, на початку 2011 року від своїх колег молодший з господарів, Петро Лелик, дізнався про «Агро-Львів», і з того часу господарство Леликів активно співпрацює з проектом. Фермери зізнаються, що на початку трохи упереджено ставилися до можливості отримати фінансову підтримку – здавався дивним сам факт, що іноземна держава може інвестувати у їхнє господарство, вимагаючи натомість тільки чесного виконання своєї роботи. «Однак, – зазначає Петро Лелик, – трохи ближче познайомившись з проектом, ми зрозуміли, що там працюють чесні професійні люди, окрім цього була змога наочно побачити результати роботи проекту на інших господарствах. Відтак «Агро-Львів» став для нас, так би мовити, «цілющим джерелом» фінансів для розвитку господарства і неоціненного досвіду».

Перші інвестиції у рамках співпраці з проектом ФГ «Лелик» вирішило вкласти у реконструкцію корівника та обладнання для гноєвидалення. Як зазначає Петро Лелик, це довготермінові інвестиції, котрі не мають безпосереднього впливу на кількість чи якість молока на фермі, однак впливають на санітарний стан в корівнику та пришвидшують процес гноєвидалення. Без якісної системи гноєвидалення санітарні роботи доводилося проводити вручну, а відтак менш якісно та зі значними затратами часу. За майже 2 роки співпраці з проектом ФГ «Лелик» кілька разів подавало заявки на отримання грантових коштів від проекту. Загалом вдалося ще інвестувати у прес-підбирач ПРФ-145, який дає змогу якісно та вчасно заготовлювати сіно та солому, ківш для сипучих кормів, ківш-захват для силосу. Ці інвестиції вже безпосередньо пов’язані з якістю молока, адже сприяють вчасній та безперебійній поставці корму. Також за допомогою грантових коштів господарство придбало пастеризаційну установку для молока на 500л/год. Це обладнання дає змогу продавати якісне молоко, яке відповідає світовим стандартам продажу молочної продукції. Поміж тим, господарство «Лелик» активно бере учать у тренінгах, навчаннях, поїздках, котрі організовує проект і, зізнаються господарі, завдяки цим заходам суттєво змінилося їхнє ставлення до бізнесу. «Співпраця з проектом суттєво допомогла нам і з точки зору стратегічного бачення розвитку, – каже Петро Лелик. – Фахівці надають нам важливу консультаційну допомогу, яка дає змогу розставити пріоритети для поступового вдосконалення господарської діяльності, рекомендують на що слід звернути особливу увагу для зростання масштабів господарства. Важливими для нас є й навчальні поїздки по Україні і за кордон – разом з проектом ми відвідали кілька європейських країн, своїх колег там, ознайомилися зі системами організації роботи на фермі та з різними нюансами, які виникають при роботі. Цей досвід має велике значення, завдяки йому ми запозичили чимало корисних ідей для своєї ферми».

Результати плідної роботи є ФГ «Лелик» та проекту «Агро-Львів» не змусили на себе чекати. Завдяки правильним інвестиціям та вмінню спрямувати свої знання та досвід у правильне русло, господарство Леликів нині стало одним з найкращих у регіоні, а продукція ферми набуває дедалі більшої популярності серед споживачів.

GoodWeb SEO продвижение сайтов