Наближаючись до мрії

( 1 Голос ) 

Анастасія Свелеба фермерством почала займатися не відразу на початку своєї кар’єри, такий вибір зробила свідомо, побачивши перспективу у сільському господарстві та відчувши, що це саме та справа, якою хоче займатися. Не маючи особливого досвіду у агробізнесі,пані Анастасія все ж відкрила молочну ферму, вирішивши вчитися паралельно з діяльністю. До того ж, працівників на господарство обрала з чималим з досвідом у молочному скотарстві – щоб було з ким радитися  і приймати правильні рішення. «З одного боку, – зазначає Анастасія Свелеба, – досвід людей, котрі
роками працювали у сільському господарстві неоціненний, а з іншого – може трохи пригальмовувати новації. Так склалося, що працівники агросфери дуже консервативні, часто закриті, а то й з відторгненням ставляться до нових методів, форм та засобів роботи. Пропрацювавши три роки, я зрозуміла, що для успішної діяльності слід шукати нові рішення. Важко було подолати стереотипи своїх працівників, люди з упередженням та недовірою сприймали кожну ідею. Думаю, це тому, що довгий час сільське господарство ніхто не переносив у площину  бізнесу. Саме у той період я дізналася про проект «Агро-Львів» і саме з інформаційної, консультативної та навчальної підтримки розпочалася наша співпраця».
Керівниця господарства відвідувала загальні навчальні заходи для фермерів, фахівці проекту індивідуально консультували її та інших працівників господарства «Вулик», побувала пані Свелеба і у навчальних поїздках – все це, за її словами, зробило «революцію» у свідомості та у веденні господарства – з’явилося бачення розвитку, концепція господарства. Таки чином господиня зрозуміла, що для ефективної роботи окрім кваліфікованих та досвідчених людей потрібна ще й якісна техніка – Анастасія Свелеба подала заявку на отримання гранту. Відтак «Вулик» отримав 200 645 грн, які частково покрили витрати на придбання гноєтранспортера, холодильника для молока, 40 телиць української чорнорябої породи та облаштування системи освітлення у господарських приміщеннях. Анастасія Свелеба каже, що грантова допомога та інформаційно-навчальна підтримка від «Агро-Львів» змінили не тільки господарство, а й сприйняття фермерства у господарстві. І ці зміни – однозначно у кращий бік.
Нині на господарстві «Вулик» вирішили і проблему з реалізацією молока. Керівниця каже, зрозуміла, що фермерську продукцію теж слід вміти продати. Недостатньо просто відвезти на ринок – люди зазвичай хочуть споживати перевірену продукцію, від тих господарів, у добросовісності яких впевнені. Тому у процесі реалізації робили акцент не тільки на молоці, а й на назві «Вулик». «Ми вирішили розвиватися як підприємство, що виготовляє органічне молоко, екологічно чистий продукт, – зазначає пані Анастасія.

– Свідомо відмовилися від високої продуктивності будь-якою ціною. Використовуємо високопротеїнові травосуміші, які змогли посіяти з допомогою проекту «Агро-Львів». Заклали сінаж і хочемо цього року обійтися без кукурудзи, вносимо на наші поля лише органічні добрива, не застосовуючи хімікатів. Я дуже хочу, щоб моя ферма стала затишним місцем, куди можна було б запрошувати гостей, клієнтів, партнерів, саме тому починаю з головного – якісної продукції – вважаю, що саме вона є ключовою ланкою у всьому ланцюгу ведення фермерського бізнесу».

GoodWeb SEO продвижение сайтов