Овочесховище – це необхідність, яка відкриває нові можливості

 

Той, хто має досвiд, досягає бiльшого,

анiж той, хто володiє теоретичними знаннями.

Онассіс Аристотель

«Коли ми починали свою роботу у фермерстві, то ще не до кінця знали і розуміли усі нюанси такої роботи, – розповідає керівник фермерського господарства «ЛІМ» з Кам’янка-Бузького району Львівщини Михайло Лесишак. – Усі важливі знання приходили з досвідом. Зокрема, пропрацювавши кілька років, ми зрозуміли, що для подальшого розвитку потрібне овочесховище».

Саме з необхідності збудувати овочесховище розпочалася співпраця господарства з проектом «Агро-Львів», а точніше – із пошуку можливостей збудувати сховище. Завдяки проекту ФГ «ЛІМ» отримало грант для закупівлі сандвіч-панелей. Грант покрив 40% необхідних вкладень у цю інвестицію, і п. Лесишак каже, що така підтримка проекту стала ключовою для подальшого розвитку господарства, оскільки без такої  фінансової допомоги розпочати будівництво сховища якщо б і змогли, то мінімум на кілька років пізніше. Загалом сховище господарства «ЛІМ» розраховане на зберігання 1150 тонн продукції. Цього року господарство запускає в експлуатацію дві камери, і ще дві – планують закінчити наступного.

«Цього року ми закладемо для зберігання частину урожаю, а іншу частину – будемо продавати відразу на свіжий ринок, – продовжує Михайло Лесишак. – По-перше, на разі наше овочесховище не може вмістити весь урожай, а по-друге, таке поступове впровадження проекту дає нам змогу набути нових знань про правильне зберігання продукції, і вже після запуску усіх камер ми допускатимемо менше помилок і зможемо краще зберегти більше урожаю».

Варто зазначити, що нині «ЛІМ» – це сімейний бізнес. Господарі обробляють 800 гектарів землі, на яких вирощують пшеницю, ріпак, цукровий буряк, кукурудзу, овочі борщового набору. Якраз потреба зберігання останніх і стала причиною будівництва сховища.

Сховище відкриває перед господарством нові можливості – це і змога продовжити термін реалізації продукції, і продати її за вищою ціною у «не сезон», і збільшити площу насаджень. Михайло Лесишак також зазначає, що нині ефективно працювати у фруктово-овочевому бізнесі без професійного сховища не можливо, і якби не підтримка проекту «Агро-Львів» його підприємство зазнавало б чималих збитків – або продукцію треба було б продавати восени за низькою ціною, або частину просто викидати, оскільки без належного зберігання овочі були б непридатними до вживання.

GoodWeb SEO продвижение сайтов