Професійне садівництво: успішна історія

 

Садівництво – це одна з традиційних галузей виробництва продукції для України, однак фаховий підхід до роботи у цій галузі з’явився не так давно. На жаль, ще й дотепер часто, використовуючи садівництво як головне джерело прибутку, українці не ставляться до нього як до виду підприємництва, керуючись стереотипами і правилом «всі так роблять». Тішить те, що позитивні зрушення все ж є і дедалі більше садівників переходить з категорії «любителів» до «професіоналів». Є серед них і господарства, котрі із самого початку позиціонують свою роботу як бізнес і шукають шляхи для постійного розвитку – саме вони і складають основу виробництва плодової продукції в країні загалом та в кожному регіоні зокрема.

Фермерське господарство «Євросад» було створене у 2005 році і основним напрямком своєї діяльності вибрало вирощування якісних фруктів (яблук, груш, слив, персика, абрикоса, вишні) та ягідних культур (лохина, суниця), а також саджанців фруктових дерев. За власні кошти члени господарства придбали та передали для формування пайового фонду сад яблуні, груші, персика, абрикоса, сливи, черешні, загальною площею 12,5 га. Також на початку роботи господарі придбали деяке обладнання, зокрема, оприскувач садовий та трактор МТЗ 80.

З часом, кажуть у господарстві, виникло розуміння необхідності знижувати собівартість виробництва. Треба було придбати більш сучасну техніку, котра дасть змогу зменшити використання ручної праці у садівництві та збільшити продуктивність. Також актуальності набрало інвестування у фруктосховище, котре дає змогу зберегти вирощений урожай, щоб продати його за більш вигідними цінами. Здійснювати усі ці інвестиції найбільш ефективно комплексно – саме тоді можна отримати бажаний результат, однак затрати при такому підході будуть високими і самостійно повністю реалізувати усі свої плани господарство не могло. Коли почали пошуки додаткових джерел фінансування – познайомилися з проектом «Агро-Львів». Завдяки проекту, «Євросад» отримав грант – 203249.11 грн, котрий був використаний на придбання техніки для обробітку садів, будівельних матеріалів для фруктосховища. Вдалося придбати також сандвіч-панелі, комплект допоміжних матеріалів, холодильні двері та провести теплоізоляцію підлоги. Відтак господарство тепер має фруктосховище площею 200 м2.

Керівник господарства Михайло Кубара зазначає: «Завдяки співпраці з проектом ми збільшили якісні показники роботи господарства. Наприклад, після того, як купили техніку, вдвічі швидше обробляємо землю та маємо змогу якісно обприскувати сад. Завдяки створенню сховища ми якісно зберегли усі саджанці, вирощені у 2012 році. Вони не зазнали впливу несприятливих погодних умов та пошкоджень гризунів. Саджанці збереглися повністю готовими до продажу, в ідеальному стані, тому навесні ми можемо їх продавати за вищою ціною, окрім цього, могли це робити і взимку».

У господарстві кажуть, що прибуток господарства після початку співпраці з проектом «Агро-Львів» зріс орієнтовно на 10%. А у найближчій перспективі планують збільшення економічної вигоди до 30%, завдяки встановленню у сховище додаткового холодильного обладнання. Це дасть змогу продавати вже готову продукцію у період найвищих цін. До речі, господарство має кілька мереж збуту своєї продукції – це мережі супермаркетів «Євротек», «Метро», «Сільпо», оптовий ринок «Шувар», а також власна торгівельна мережа, дрібногуртові покупці та інші фермерські господарства, котрі купують якісні саджанці.

GoodWeb SEO продвижение сайтов